Адвокати Юрій Вишневецький та Юлія Якубенко виступили доповідачами на заході Асоціації адвокатів України

1112 червня 2016 р. відбулась перша зустріч адвокатів із серії неформальних заходів, організованих  Харківським відділенням Асоціації адвокатів України. Тема обговорення: «Обшук. Практичні аспекти застосування КПК».

За чашкою кави адвокати Харківщини та сусідніх регіонів (Запорізької та Донецької областей) обговорили практичні питання надання правової допомоги під час проведення обшуку, обмінялись досвідом реагування на випадки недопуску адвокатів у приміщення в ході обшуку, розглянули судову практику повернення вилученого майна.

Керуючий партнер АО «ЮФ «VILEON» адвокат Юрій Вишневецький висловив свої міркування щодо заходів, які слід вживати задля уникнення випадків безпідставної відмови адвокатам у наданні правової допомоги клієнту при проведенні обшуку, звернув увагу присутніх на необхідність реагування на випадки порушення слідчими прав адвокатів, в т.ч. шляхом ініціювання відкриття кримінальних проваджень за ст. 397 КК України, а також поділився своєю практикою «недопуску» слідчих до приміщень клієнтів при виявленні фактів порушень норм КПК України.

Жваве обговорення викликало питання з приводу реагування на неправомірні дії слідчих під час проведення обшуку (недопуск адвоката до приміщення, проведення обшуку без наявності достатніх правових підстав, порушення порядку проведення обшуку тощо). В ході дискусії та обміну творчими напрацюваннями, адвокати дійшли до висновку, що найбільш дієвим механізмом протидії порушенням КПК під час обшуку залишається відеофіксація таких порушень, яка певним чином дисциплінує слідчих.

Адвокат Андрій Поліканов, керівник АБ «Андрія Поліканова», приділив увагу основним моментам надання правової допомоги клієнту при проведенні обшуку та навів цікаві приклади зі своєї практики участі в обшуку та визнання неналежними доказів, отриманих в ході обшуку, проведеного з порушенням КПК України.

Партнер судової практики АО «ЮФ «VILEON» адвокат Юлія Якубенко розповіла присутнім про практичні питання повернення вилученого в ході обшуку майна, зупинилась на підставах для відмови в арешті тимчасово вилученого майна чи скасування вже накладеного арешту, які найчастіше зустрічаються у судових рішеннях.

Модератор заходу голова Харківського відділення  ААУ Людмила Гаврилова (АО «ЮФ «VILEON») запропонувала щомісяця проводити зустрічі адвокатів для обговорення у неформальній атмосфері спірних правових питань, обміну досвідом, спільного пошуку шляхів вирішення проблем, з якими адвокати стикаються в ході практичної діяльності.

Наприкінці заходу учасники зустрічі висловили свої пропозиції щодо тематики наступних зустрічей та формату їх проведення.

Эта запись также доступна на: Russian