Юрій Вишневецький

Керуючий партнер

Contacts

+38 (057) 701-54-02
uv@vileon.com.ua

БІОГРАФІЯ

Адвокат Вишневецький Юрій Олександрович є керуючим партнером компанії, що займається професійною діяльністю у сфері юриспруденції з 1997 року; член Асоціації правників України.

У 2006 році за професійні досягнення у сфері юриспруденції, підвищення престижу професії юриста та високий професіоналізм Юрія Вишневецького було відзначено дипломом Спілки юристів України.

У 2009 та 2010 роках за вагомий внесок у розвиток ринку юридичних послуг регіону та високий професіоналізм Юрій Вишневецький був удостоєний пам’ятного знака «Харків’янин року» та іменного Диплому лауреата у номінації «Лідери промисловості та бізнесу».

2010 року Юрій Вишневецький увійшов до трійки фіналістів «Юридичної премії 2010 року» у номінації «Кращий судовий юрист».

Адвокат Юрій Вишневецький є юридичним консультантом Української секції Міжнародної поліцейської асоціації (ІРА) на громадських засадах.

Юрій Вишневецький має численні виступи та коментарі у ЗМІ з актуальних правових питань, неодноразово залучався як правовий експерт з резонансних справ.

ОСВІТА

Юрій Вишневецький з відзнакою закінчив Чернігівський юридичний коледж (м. Чернігів, Україна) та Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого (м. Харків, Україна). Також здобував освіту в Інституті правознавства (м. Мінськ, Білорусь).

Юрій Вишневецький розпочав свою кар’єру юрисконсультом Спільного українсько-литовського підприємства «Агентство ЮК», яке здійснювало комплексне юридичне обслуговування будівельних та транспортних підприємств України. На цьому підприємстві спеціалізувався у сфері господарських спорів та захисту інтересів підприємств під час проведення перевірок правоохоронними органами.

Після закінчення юридичної академії працював слідчим в органах прокуратури України, займаючись розслідуванням злочинів у сфері господарської та службової діяльності, а також особливо тяжких злочинів проти життя та здоров’я особи.

Близько п’яти років працював в одній із провідних юридичних компаній України – ILF (Інюрполіс), спочатку юрисконсультом Департаменту виконання судових рішень та кримінального судочинства, пізніше керівником Департаменту виконання судових рішень та правового супроводу перевірок. У цій компанії спеціалізувався у сфері кримінального судочинства, виконавчого провадження, судових процесів, пов’язаних з оборотом векселів та банкрутством підприємств.

Також близько 2-х років керував Харківською філією Адвокатського об’єднання «Адвокатська фірма «Актіо» (м. Київ).

Юрій Вишневецький має позитивний досвід захисту інтересів українських підприємств, а також іноземних компаній від «недружніх» поглинань (рейдерських атак) при корпоративних спорах.

Адвокат Юрій Вишневецький має позитивну судову практику захисту інтересів керівників комерційних та державних компаній, посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, щодо яких було порушено кримінальне провадження.

Юрій Вишневецький успішно представляв інтереси одного з найбільших російських банків у рамках виконавчого провадження щодо стягнення багатомільйонної заборгованості з української мережі торгових магазинів за кредитними договорами.

МОВИ
Українська, російська, англійська

СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ
Кримінальне судочинство, виконавче провадження, банкрутство, корпоративні спори, представництво інтересів суб’єктів господарської діяльності під час проведення перевірок правоохоронними та контролюючими органами, дорожньо-транспортні пригоди, виборче право.

ПУБЛІКАЦІЇ
Коментар до статті “Злочин без покарання”. Всеукраїнський діловий тижневик «Влада грошей» № 75, березень 2006 р.

Окремі питання застосування амністії на стадії судового розгляду кримінальної справи. Журнал «Юридичний радник» №1, лютий 2006 р.

Право на безоплатну освіту – міф чи реальність? Журнал «Юридичний радник» №6, грудень 2005 р.

Судова практика «на сторожі» інтересів недобросовісного боржника. Журнал «Юридичний радник» №5, жовтень 2005 р.

Питання відповідальності за легалізацію (відмивання) доходів, здобутих злочинним шляхом, у чинному законодавстві України (доповідь з матеріалів науково-практичної конференції). Науково-практичний журнал «Мала енциклопедія нотаріуса» №3(9), червень 2003 р.
Деякі питання відповідальності за легалізацію (відмивання) доходів, здобутих злочинним шляхом у чинному законодавстві України. Науково-практичний журнал «Юрист України» №1, жовтень 2003 р.

Справи, що набули значного суспільного резонансу.

Кримінальна справа стосовно головного лікаря Харківського обласного спеціалізованого будинку дитини №1 Марабяна Р.В. за фактом незаконного усиновлення дитини – громадянина України громадянами США (ч. 2 ст. 169 та ч. 2 ст. 366 КК України). Адвокат Юрій Вишневецький представляв інтереси Марабяна Р.В. У суді з обвинуваченого Марабяна Р.В. були зняті звинувачення у незаконних діях щодо усиновлення дитини – громадянина України громадянами США, а кримінальну справу стосовно Марабяна Р.В. було припинено.

Кримінальна справа за фактом порушення Полтавцем О.П. Правил дорожнього руху, що спричинило загибель 6-х людей (ч. 3 ст. 286 КК України). Адвокат Юрій Вишневецький представляв інтереси 10 потерпілих у справі. Вина обвинуваченого Полтавця О.П. була повністю доведена у суді та Полтавця О.П. було засуджено до максимальної міри покарання, передбаченої санкцією ч. 3 ст. 286 КК України.

Кримінальна справа стосовно Чудінова В.В. за фактом розбійного нападу на магазин «Нумізматика та антикваріат» та вбивства колекціонера Жур М.Є. (п. 6 ч. 2 ст. 115, ч. 4 ст. 187 КК України). Адвокат Юрій Вишневецький представляв інтереси трьох потерпілих у справі. Вироком Апеляційного суду Харківської області Чудінов В.В. був визнаний винним у скоєнні злочинів і йому було призначено максимальну міру покарання у вигляді позбавлення волі строком на 15 років. Верховний суд України після перегляду справи в касаційному порядку залишив чинним вирок Апеляційного суду Харківської області.

Кримінальна справа стосовно колишнього голови Харківської обласної державної адміністрації Авакова О.Б. за фактом перевищення влади та службових повноважень ( ч. 3 ст. 365 КК України). Адвокат Юрій Вишневецький представляв інтереси Авакова А.Б.

Адвокат Юрій Вишневецький у кримінальних справах також представляв інтереси народних депутатів України, депутатів Харківської міської Ради, депутатів Харківської обласної Ради, голів Харківської обласної державної адміністрації та районних державних адміністрацій.