Верховний суд скасував рішення Апеляційного суду про визнання Клієнта винним в отриманні хабара

Адвокат АО «ЮФ «VILEON» Юрій Вишневецький домігся у Верховному суді скасування рішення Апеляційного суду Харківської області щодо засудження Клієнта за ч. 2 ст. 368 КК України (одержання посадовою особою, яка займає відповідальне становище, хабаря у великому розмірі).

Клієнту АО «ЮФ «VILEON» — голові селищної ради ще у 2011 році було висунуто звинувачення у отриманні хабаря у розмірі 175 000 гривень. Вироком Жовтневого районного суду м.Харкова Клієнта було визнано винним у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 368 КК України та призначено покарання у вигляді 5-ти років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати керівні посади, з конфіскацією майна.

Вирок суду 1-ї інстанції було оскаржено стороною захисту в апеляційному порядку. Ухвалою Апеляційного суду Харківської області апеляційну скаргу адвоката Вишневецького було задоволено частково, вирок суду 1-ї інстанції було змінено, Клієнта звільнено від відбування призначеного покарання з випробуванням.

Рішення апеляційного суду також було оскаржено стороною захисту у касаційному порядку за мотивами недоведеності факту скоєння Клієнтом злочину.

Верховний суд за результатами розгляду у відкритому судовому засіданні касаційної скарги сторони захисту ухвалив рішення про скасування рішення Апеляційного суду Харківської області та направлення справи на новий розгляд. При цьому Верховний суд погодився з доводами захисту про те, що апеляційний суд формально розглянув справу щодо Клієнта, не перевірив із достатньою повнотою доводи захисту щодо наявності провокації Клієнта з боку правоохоронних органів, не врахував доводи щодо відсутності об’єктивної сторони складу злочину, передбаченого ч. 2 ст. 368 КК України, проігнорував доводи захисту щодо недопустимості отриманих доказів.

Захист Клієнта здійснюють керуючий партнер АО «ЮФ «VILEON», адвокат Юрій Вишневецький та адвокат Андрій Межирицький.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/77197861